Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Kurban Bayramı’nda tüm ekiplerimizle teyakkuzda olacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı’nda ulaşımda yaşanabilecek sıkışıklığa karşı önlem aldıklarını belirterek, “Vatandaşlarımız rahat etsin, her gün tüm ekiplerimizle teyakkuzda olacağız” dedi. Kurban Bayramı’nda demiryolu, hava, kara ve deniz yolları.”

Bakan Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların bayram sevincini doyasıya yaşamasını ve sevdiklerine kolayca ulaşmasını istediklerini belirterek, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki karayolları ile 15 Temmuz Şehitleri’nin seferber olduğunu hatırlattı. Köprü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bayram boyunca ücretsiz olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak her türlü tedbiri aldıklarını kaydeden Uraloğlu, “İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren ve bölgenin ana omurgasını oluşturan Marmaray başta olmak üzere Marmaray, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Hattı ve Halkalı-Bahçeşehir Hattı. İstanbul’un şehir içi ulaşımı Ankara’da. Başkentray’da İzmir’de İZBAN Kurban Bayramı’nda ücretsiz hizmet verecek” dedi. Ulaşımın yoğun olacağı bayramlarda vatandaşların tatillerini huzur içinde geçirmeleri için teyakkuzda olacaklarını vurgulayan Uraloğlu, “Vatandaşlarımıza demiryolu, hava, kara ve deniz yollarında sağlık olsun. Kurban Bayramı boyunca tüm gruplarımızla uyanık olun. Vatandaşlarımızın sevdiklerine kavuşacakları mübarek günleri yaşamaları için tüm birimlerimizle birlikte çalışacağız. Bu vesileyle milletimizin ve İslam aleminin yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Bu arada, ücretsiz aşama 24 Haziran gece yarısı başlayacak ve 3 Temmuz Pazartesi saat 07:00’ye kadar sürecek.

saraykoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu